Egy önjelölt svájci MacGyver úgy döntött, hogy elege van az iPhone egyedi csatlakozójából, a lightningból, és elkészíti az USB-C csatlakozóval ellátott változatát.

A hír nagy port kavart, hiszen az Apple egyik sajátossága az, hogy egyedi töltővel rendelkezik – a közismert és szinte már kortárs techsztenderdnek tekinthető USB-C pedig nem smakkol a techóriás telefonjaihoz.

Az Apple ismét a saját útját járja

Míg régebben a mobilokat általában egyedi töltővel szerezhettük be, egy idő után a techvállalatok közös irány felé indultak el, ez első lépésben a Micro-USB sztenderd volt, amit nemrég felváltott az adatkódolás és -transzfer szempontjából is jóval hatékonyabb USB-C. Az Apple viszont ezúttal is külön úton jár: azon kevés cégek egyike, amelyik kitart továbbra is egyedi csatlakozója mellett. Külön érdekesség, hogy az Európai Unió nyomást helyezett az amerikai vállalatra: az EU eltökélt az elektronikai hulladék mennyiségének csökkentése mellett, és hosszú távon közös sztenderd felé vezetné a techvállalatokat, hogy megkímélje a cégeket a felesleges kábelgyártástól, kontinensünket pedig az extra hulladékfelhalmozástól.

Október közepén lett kész a készülék, amellyel Ken Pillonel több hónapon át dolgozott. A telefonbuherátor ezután árverésre bocsátotta az iPhone X-et, amelyre november 11-ig lehet licitálni rá az eBay-en.

Hősünk azt is megmutatta, hogyan szabhatod át te is az iPhone-odat  – természetesen ezt a melót senkinek se ajánlanánk jó szívvel:

A végső árát nehéz lesz belőni, az azonban fix, hogy 4050 dollárnál, azaz 1,2 millió forintnál kevesebbért nem fogják elvinni – jelenleg ugyanis itt tart a licit. Az iPhone-ban 64 GB-nyi tárhely van, más kiegészítő nem jár hozzá. Pillonnel továbbá azt javasolja: aki megvásárolja a készüléket, az ne mindennapi robotra fogja be.

Ez is érdekelhet:

A globális chiphiány pont karácsony előtt érte el az Apple-t, akadozhat egyes termékek gyártása

Átcsoportosítás jön, hogy az igazi sikertermékekből ne legyen hiány.

(Forrás: HVG, GSMArena)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így néz ki egy rejtett galaxis a Földtől 11 millió fényévre

Van egy szó, amit a világ szinte minden nyelvén hasonlóan értenek és használnak

Erre a tíz egyszerű kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

További cikkeink a témában