Attól még, hogy a szenzorokat, optikákat és kijelzőket apró testbe zárták a mérnökök, készülhetnek profi fotók. Ma már az ultrakompakt fényképezőgépek között is találunk kifejezetten jó minőségű masinákat. Íme az öt legjobb.

5. Samsung WB850F

A Samsung egyik csúcskompaktja, ami jól jön, ha sűrűn kell például a Balaton túlpartját fotózni, hiszen a 21-szeres optikai zoom azért nem hétköznapi egy kártyapakli méretű fotógépben, ha pedig esetleg a Forma 1-re is kilátogatnál, jól fog jönni a másodpercenkénti 10 kép készítésére alkalmas sorozatfelvétel. Mindezek mellett az a minimum, hogy a beépített GPS vevő segítségével mindig tudni fogod hol készültek a fotók, míg a wifi kapcsolat miatt még kábel sem kell a képek és videók áttöltéséhez.

4. Olympus XZ-1

Remélem az Olympust nem kell senkinek sem bemutatni és az XZ-1 sem a legfrissebb csirke már, de az egyik legprofibb képminőséget produkáló masina, aminek megvan az ára (szó szerint). Rengeteg manuális beállítási lehetőség, minőségi optika és kialakítás, a kialakítását jócskán meghazudtoló vezérléssel. Videóra viszont ne az XZ-1-et válasszuk, abban vannak jóval komolyabb versenyzők az ötösben.

3. Casio Exilim EX-ZR100

Biztosan vannak kamerák, amik profibb képeket készítenek, több manuális beállítást biztosítanak és még talán szebbek is. Egyet viszont biztosan nem fognak tudni: a lassított videofelvételt. Ebben pedig a Casio verhetetlen, nem véletlen, hogy golfmagazinokban hirdették a kis masinát. Az EX-ZR100 képes akár 1000 képkockát rögzíteni másodpercenként, persze ehhez már rendes megvilágítás szükségeltetik, ám a még mindig tízszeres lassítást biztosító 240 fps bőven elegendő, hogy megcsodálhassuk mennyire profi a lendítésünk a zöld gyepen.

2. Canon PowerShot S100

Ismét egy legendás gyártó legendás sorozata a PowerShot kompakt családból. Kiemelkedő technológiai trükkökre ne számítsunk, mint a fenti gépeknél említett wifi kapcsolat, vagy a lassított videó, ezzel szemben korrekt képminőségével előkelő helyen szerepel listánkon, amolyan jómunkásemberként. Azért, hogy legyen némi technológiai nyalánkság, GPS vevőt azért az S100 gépházában is találunk. Kifejezetten ajánlott azoknak, akik nem akarnak manuális beállításokkal bíbelődni, de komolyabb gépre vágynak.

1. Sony Cyber-shot HX9V

Abszolút megérdemelt az első hely a Sony HX9V számára, annak ellenére, hogy már az utód is színre lépett a HX20V személyében. A HX9V már az első kézbevételnél meggyőz minket, hogy minőségi cuccot markolászunk. A minimalista szögletes dizájn mögött a Sony csúcstechnikája lapul és ezzel a géppel újra bebizonyította a japán cég, hogy érti a dolgát. Hihetetlen képminőség, mind az állóképek, mind pedig a FullHD videók terén, rengeteg manuális beállítási lehetőség, hogy a fotózásba komolyabban belekóstolni vágyók is kielégíthessék művészi hajlamaikat, ráadásul mivel kifutó modell, a tudásához képest aprópénzért vesztegetik.

Ezen összeállításunkban szándékosan nem a legfrissebb ultrakompaktokat szedtük össze, mivel egy-egy ilyen gépnek jócskán kell idő, hogy a bloggerek, szakújságírók, hobbifotósok kezében bizonyítsanak, ráadásul mivel szinte mindegyik gép esetében van már utódmodell egészen kiváló akciókba lehet belefutni ezen masináknál.

(forrás: Digital Camera Info)

Hétfőnként összeszedjük neked a legjobb ketyeréket Radar sorozatunkban! Kattints!

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

A világ legvékonyabb spagettije szabad szemmel láthatatlan, viszont kiváló kötszer készülhet majd belőle

További cikkeink a témában