Emlékszünk még a Samsung első kereskedelmi forgalomban is kapható hajlítható kijelzős mobiljának strapatesztjére, amit csak azért hittünk el, mert a saját szemünkkel láttuk.
A Fold a teszt alapján egyszerűen életképtelennek tűnt. A kijelzőjét még körömmel is meg lehetett karcolni, ami nem tűnik túl jó ajánlólevélnek, tekintve, hogy a telefonját az ember általában az ujjaival szokta masszírozni.
A Samsung a héten bemutatta legújabb, szintén csillagászati árcédulával pusztító hajlítható kijelzős mobilját, a Z Flipet, amivel kapcsolatban azonnal felmerült a kérdés, hogy vajon ehhez is cérnakesztűvel kell-e hozzányúlni, vagy végre egy életképes lifestyle mobilt kapunk a nem kevés pénzünkért.
A dél-koreai cég szerint a telefon kijelzője már nem műanyag, mint az eddigi hajlítható mobilok esetében, hanem ultravékony üveg, amit ők még egy hangzatos rövidítéssel is megtiszteltek:
UTG, azaz Ultra Thin Glass.
Az elnevezés is azt sugallja, hogy a Z Flip végre nem úgy fog viselkedni, mint egy nebántsvirág, de ezt a reményt a telefon szokásos strapatesztje hamar eloszlatta. Az a helyzet, hogy az ultravékony üveget ugyanúgy meg lehet karcolni körömmel, mint a Fold ultrakényes kijelzőjét.
A Verge gyorsan meg is kérdezte a Samsungot, hogy na most akkor mi a szitu, mire a cég közölte, hogy
az egyedülálló UTG különbözik a többi Galaxy csúcstelefonban alkalmazott technológiáktól. A kijelző ugyan hajlik, de óvatosan kell kezelni. A Galaxy Z Flip a Galaxy Foldhoz hasonlóan rendelkezik egy védőréteggel is az UTG-n felül.
A magazin kérdésére kiderült továbbá az is, hogy ugyanúgy, mint a Fold esetében, a Z Flip vásárlói is jogosultak lesznek arra, hogy egy alkalommal kedvezményes áron cseréltessék ki a telefonjuk kijelzőjét, a védőfóliát pedig a Samsung szintén egy alkalommal ingyenesen lecseréli nekik.
Az mondjuk egészen biztos, hogy a kényes képernyő a telefon 536 ezer forintos árcédulája miatt a vásárlók egy igen vékony rétegének fog csak bosszúságot okozni. A többieket pedig vigasztalja a tény, hogy az új S20-ak esetében ilyesmitől egészen biztosan nem kell tartani.
Róluk itt olvashatsz: