Úgy, de mégsem teljesen úgy, ahogy gondolnád.

A Kínai Nemzeti Űrtudományi Központ kutatói egy tanulmányukban arról értekeztek, miként lehetne eltéríteni a Földre legveszélyesebb aszteroidát, Bennut, amely 2175 és 2196 között a potenciális veszélyes közelségbe merészkedik bolygónkhoz

– 7,5 millió kilométernél is közelebb, ami soknak tűnik, de csillagászat szempontból ez igen kis távolság, a NASA pedig minden 9 millió km-nél közelebb haladó égitestet potenciálisan veszélyes kategóriába sorol.

A mintegy 100 ezer km/órás sebességgel száguldó, az 500 méter széles Bennu becsapódás olyan lenne, mintha a Hirosimára ledobott atombomba nyolcvanezerszeresével, azaz 1200 megatonna TNT robbanásával megegyező energia szabadulna fel, ami katasztrófális következményekkel járna.

Bár a Bennu becsapódására igen kicsi az esély (2135-ben 1:2700-hoz, 2182-ben pedig 1:1000-hez), nem árt, ha van egy terv. A kínai kutatók pedig azzal álltak elő, hogy

nem szétrobbantani kellene a kisbolygót – mert ebben az esetben leszakadó darabok galibát okozhatnának –, hanem több, szám szerint 23 Csang-cseng–5, magyarul: Hosszú Menetelés 5 rakéta egyidejű becsapódásával tolnák arrébb az égitestet, ami számításaik szerint 9000 kilométerrel térítené el Bennut.

Ha már aszteroidabecsapódás:

Eközben...

(Fotó: NASA)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így néz ki egy rejtett galaxis a Földtől 11 millió fényévre

Van egy szó, amit a világ szinte minden nyelvén hasonlóan értenek és használnak

Erre a tíz egyszerű kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

További cikkeink a témában