Az űrbéli fény felhasználása forradalmasíthatja az energiaelőállítást és a világ távoli pontjaiba való eljuttatását.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Napenergiát gyűjtő és továbbító űrbéli panelt fejlesztettek amerikai kutatók, ami a Föld bármely pontjára képes lesz a jövőben elektromosságot küldeni. A pizzásdoboz méretű, PRAM elnevezésű (Photovoltaic Radiofrequency Antenna Module, fotovoltaikus rádiófrekvencia-antenna modul) eszközt

úgy tervezték, hogy a lehető legjobban használja fel az űrbéli fényt, ami nem jut át a Föld légkörén – ebben a fényben még megvan a kék hullámok energiája, ezért jóval erőteljesebb, mint a bolygónkat elérő napfény.

A kék fény a légkörbe lépve ugyanis szétszóródik, ezért tűnik az ég kéknek.

A panel prototípusát, amit még 2020 májusába küldtek fel az űrbe a Pentagon X-37B drónjával, már sikeresen tesztelték is, és a legutóbbi vizsgálatok szerint

a 30-szor 30 centiméteres panel nagyjából 10 wattnyi energiát képes előállítani és átadni. Ez az energia egy tablet üzemeltetéséhez elegendő.

A projekt távlati elképzelése szerint tucatnyi panelt kapcsolnak egymáshoz. Siker esetén a projekt forradalmasíthatja az energiaelőállítást és a világ távoli pontjaiba való eljuttatását.

És ha már világűr...

(Forrás: CNN, MTI, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
22% Franciaország
16% Spanyolország
8% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott