Egy több mint 2500 éve a Fekete-tengerben elsüllyedt görög hajó roncsaira bukkant egy régészcsapat az ukrajnai Mikolajiv közelében.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az ukrán és a varsói régészeti intézet közös expedíciója fedezte fel az ókori hajót, ás úgy tűnik, hogy ez az egyik legrégibb hajó, amelyet a térségben valaha találhattak. Vjacseszlav Geraszimov, a fekete-tengeri víz alatti régészeti expedíció vezetője szerint a hajó valószínűleg a Olbiába vagy Kherszonészoszba vezető ókori kereskedelmi útvonalon hajózott, mielőtt elsüllyedt volna.

A régészek egyelőre nem döntötték el, hogy a hajóroncsot kiemeljék-e

„Ez az egyik legrégebbi ismert hajó, amelyre a Fekete-tenger északi térségében bukkantak. A Kr. e. 5. században görög hajósok tulajdona lehetett, ebben az időben foglalták el a görögök a Fekete-tenger északi térségét, itt állt az általuk alapított első görög település, Olbia” – magyarázta Geraszimov.

A régészek jelenleg hullámsírjában vizsgálják a hajóroncsot, és egyelőre fontolgatják, hogy kiemeljék-e.

Ezt olvastad már?

Ma este földi idő szerint fél hétkor élőben nézheted az Ingenuity marshelikopter tesztjét

Ha Ingenuity sikeresen felszáll, akkor ez lesz az első alkalom, hogy ember alkotta eszköz irányított repülést végez egy másik bolygó felszínén.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
22% Franciaország
14% Spanyolország
11% Anglia
0% Brazília
22% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés