A Greenwichi Királyi Obszervatórium minden évben meghirdeti az Év Asztrofotósa pályázatot, amire a világ legjobb csillagászati fotói érkeznek be a világ minden tájáról. Éppen ezért kiemelkedő eredmény, hogy idén két magyar fotós munkáját is díjazták, akik közül Szémár Ferenc "Cirkumpoláris" című képe az első helyet szerezte meg az "Égi tájkép" kategóriában.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Galyatetőről készült kép igazi különlegességét az adja, hogy rendkívül hosszú expozíciós idővel, hónapokon keresztül készült, így tökéletesen nyomon követhetjük rajta az Androméda csillagkép gamma jelű csillagának, az Almach-nak az útját.

A másik magyar díjazott Francsics László, aki a "Holdfelvételek" kategóriában lett harmadik "A sötét oldal" című képével.

Az Év Asztrofotósa díjat egyébként egy amerikai fotós, Brad Goldpaint kapta a "Lélekemelkedés" című munkájáért, ami vitán felül tökéletes alkotás: a fotón egyszerre látszik az Androméda-köd (balra) és a Tejút (jobbra), na meg persze a Hold és Utah holdfényben úszó, bámulatos sziklái is.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
30% Argentína
23% Franciaország
16% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott