Egy jó hír, így a hétvégére: ausztrál kutatók 31 év adatait összesítve arra a következtetésre jutottak, hogy semmilyen összefüggés nincs az agydaganatos megbetegedések száma és a mobiltelefonok elterjedése között.

A kutatók az 1982 és 2013 közötti agydaganatos megbetegedéseket vizsgálták az ausztrál lakosság körében, mivel ez volt az az időszak, amikor a mobiltelefonok a semmiből a mindennapjaink részévé váltak. Arra jutottak, hogy a vizsgált időszakban a férfi lakosság körében csak elenyésző mértékben, míg a nők között egyáltalán nem nőtt az agyrákos megbetegedések száma. A férfiaknál mért enyhe emelkedést viszont minden bizonnyal nem a mobiltelefonok okozták, hiszen az már 1982-ben elkezdődött, míg Ausztráliában a mobilok csak 1987-ben kezdtek elterjedni.

Ez persze nem jelenti azt, hogy mostantól folyamatosan a telefonodon kell lógnod, ilyen szép időben például érdemes félretenni kicsit a telót (az erős napsütésben úgysem fogsz látni semmit a kijelzőből), de azért megnyugtató tudni, hogy az iPhone-unk nem akar megölni minket.

(Nyitókép: AFP)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

Összedőlt egy 2,5 kilométeres baltimore-i híd, miután nekiment egy konténerszállító hajó

A középkategória csúcsa – kipróbáltuk a Redmi Note 13 Pro+ 5G-t

További cikkeink a témában