Egy gigantikus naperőműtornyot fognak megépíteni az izraeli Negev-sivatagban, amely a maga 250 méterével a legmagasabb lesz a világon. Ez azért nem semmi.

A napfényben gazdag Izrael hagyományosan kőolajszármazékokkal, illetve – a földközi-tengeri földgázmezők kiaknázása óta – földgázzal működteti az erőműveit.

Így annak ellenére, hogy megújuló energiából is nagyon jól állnak, az energia-felhasználásának jelenleg mindössze két és fél százaléka származik a nap erejéből

– ez valahol érthető is: elvégre a Közel-Keleten található a világ egyik legnagyobb fosszilis energiaforrása, de a végtelenségig ezt a vasat sem lehet ütni, ezt az izraeliek is jól tudják. Így a tervek szerint az ország 2020-ra megnégyszerezi, tíz százalékra növeli napenergia kiaknázását, főként a Negev-sivatagban felépülő új naperőművekkel.

A várhatóan 2018-ra elkészülő Asalim naperőműrendszer háromszáztíz megawatt energiát fog termelni, az ország teljes szükségletének 1,6 százalékát, ami 130 ezer háztartás, azaz az izraeli lakosság öt százalékának az ellátását fedezné. És mellesleg azért építik ilyen magasra a tornyot, hogy minél kisebb földterületen helyezhessék el a tükröket, ugyanis minél közelebb vannak egymáshoz, annál magasabb tornyot kell építeni a napsugarak összegyűjtésére.

Beindították a Tesla gigantikus gyárát, amely megkétszerezné a Föld akkumulátorgyártási kapacitását

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így néz ki egy esőfelhő belseje egy ejtőernyős szemével

Elveszett a kulcsod a lakathoz? Semmi gond, hozd a folyékony nitrogént!

Rekonstruálták egy 75 ezer éve élt neandervölgyi nő arcát

További cikkeink a témában