Pedig még a talaj- és kőzetminták vissza sem értek a Bennuról.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Október végén a NASA kisbolygókutató űrszondája, az OSIRIS-REx sikeresen talaj- és kőzetmintát vett a Földtől mintegy 300 millió kilométeres távolságra lévő, és kábé 100 ezer km/h-val száguldó aszteroidáról, a Bennuról. Bár volt némi para a mintákkal, azonban mostanra már rendeződött a dolog.

Bár a bolygónkra legveszélyesebb égitest mintáira még 2023-ig várni kell – ekkor érkezik csak vissza a Földre –, a szakemberek már így is sok új adatot kaptak a mintavételi procedúra során. Így tehettek egy váratlan felfedezést is:

a Bennu nem egy kőzethalmaz, hanem inkább olyan, mint egy héjjal rendelkező tojás, azaz a belseje üreges.

Minderre többek között  az OSIRIS-REx mintavétele során felverődött por mennyiségéből jutottak.

Egyébként az aszteroida olyan gyorsan pörög, hogy kőzetdarabok málnak le róla a világűrbe, a szakemberek szerint így pedig gyakorlatilag magát pusztítja el az űrszikla – feltételezéseik szerint kábé egymillió éven belül megsemmisül.

Mutatjuk, hogy történt az űrkutatási mérföldkő:

(Forrás: Business Insider, Liner, fotó: NASA/Goddard/University of Arizona/Lockheed Martin)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
18% Egy másik válogatott