1069 gép lett oda, mert a tulajdonosaik áramot loptak a kriptobányász gépek üzemeltetéséhez.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Malajzia is beleállt az illegális kriptobányászat felszámolásába, és úgy tűnik, elég eredményesnek bizonyultak a hatóságok erőfeszítései, a Dayak Daily ugyanis arról számolt be, hogy

2021 februárja és áprilisa között hat rajtaütés során összesen 1069 kriptobányász gépet foglaltak le, amelyek piaci értéke olyan 384 millió forintra tehető

– ezeket egyébként meg is semmisítették már, egy úthengerrel:

Összesen nyolc embert vettek elő a hatóságok, akik a vád szerint 2 millió dollár, azaz 610 millió forint értékben loptak áramot a szolgáltatótól a gépek üzemeltetéséhez – maximum 579 ezer forintnyi pénzbüntetést és legfeljebb 8 hónapnyi letöltendő börtönbüntetést kaptak.

Ha már kriptobányászat:

Már nem lehetetlen bitcoint bányászni egy ősrégi Commodore 64-gyel sem

Igaz, ehhez azért hardcore kriptobányásznak kell lenned.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
24% Franciaország
16% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott