A Nokia telefonok licencét megszerző HMD Global végre Magyarországra is elhozta a legújabb Nokiákat, amelyek hamarosan kaphatók is lesznek. Természetesen minket az új 3310-es érdekelt a legjobban.

És egyáltalán nem csalódtunk, hiszen a telefonok Chuck Norrisának utódja remek darab lett: könnyű, nagyon csinos, és magán hordozza a nagy előd jellegzetes vonásait. Hogy keménységben is felveszi-e a versenyt a 17 évvel ezelőtt bemutatott eredetivel, azt nem mertük kipróbálni, de az új Nokia 3310 amúgy is az a telefon, amit akkor sem szívesen ejtenél le, ha nem lesz tőle semmi baja.

A kor elvárásaihoz igazodva a 3310 már nem az a klasszikus butatelefon, amivel csak wapozni meg Snake-ezni lehet (utóbbi persze van rajta), hanem egy erősen felpimpelt változat: az SD-kártyával 32 GB-osra bővíthető tárhelyre különböző alkalmazásokat telepíthetünk, van rajta Opera-böngésző, valamint minden, amire szükségünk lehet az elemlámpától kezdve a zenelejátszón keresztül a jegyzetfüzetig. Meg persze a játékok kreatív átiratai: elsőre kicsit csodálkoztam rajta, hogy fog elindulni a 3310-esen az Asphalt 6, de kiderült, hogy a Nokiás verzió inkább a klasszikus, C-64-es autóversenyeket idézi.

A telefonban emellett van egy 2 megapixeles kamera is, amivel fotók mellett videókat is készíthetünk, ha van hozzá gusztusunk, de sok köszönet nincs benne. Annál több köszönet van a duál SIM-ben, ugyanis a telefon egyszerre két SIM-kártyát is tud kezelni.

Természetesen a legfontosabb kérdés, hogy bírja-e a telefon a világvégéig egy feltöltéssel, és a jó hír, hogy igen: az 1200 mAh-os akksival a gyártó szerint a 3310 akár egy hónapig is jól elvan készenléti üzemmódban. A HMD Global visszafogottan 19 ezer forintra lőtte be a teló árát, ami miatt valószínűleg sokan akkor is szerválnak majd maguknak egyet, ha elképzelésük sincs, mire fognak használni egy butatelefont. Ők már készíthetik is a pénztárcájukat, ugyanis az új Nokia 3310-es június elejétől Magyarországon is kapható lesz.

A többi Nokia telefonról korábban már írtunk, és élőben is nagyjából az volt a benyomásunk, ami a bemutató után, vagyis hogy tisztességes középkategóriás telefonok születtek.

A jelenlegi kínálatból a legerősebb teló a Nokia 6, ami 5,5 colos full HD kijelzővel, Snapdragon 430 procival és 4 GB RAM-mal érkezik, emellett pedig van benne egy 16 megapixeles kamera és ujjlenyomat-olvasó is, ami a telefon elején lett elhelyezve. Ez a telefon már június elején megérkezik Magyarországra, és 86 ezer forintért lesz kapható.

A Nokia 5 ára kicsit visszafogottabb, 70 ezer forint, viszont ezzel együtt a teljesítménye is: a telefonban ugyanaz a Snapdragon 430 proci van, mint a nagy testvérben, viszont csak 2 GB RAM, 13 megapixeles kamera és 5,2 colos, HD felbontású kijelző. Ebben is van viszont ujjlenyomat-olvasó, ami ebben a kategóriában még mindig nem számít alapvetőnek.

Nagy különbség van a két készülék dizájnjában is, hiszen míg a Nokia 6 egy markánsan szögletes formát és látványos acélkeretet kapott, a Nokia 5 sokkal karcsúbb, lekerekített formákkal érkezik, amivel kicsit az iPhone-ra hajaz. Nekünk mindenesetre külcsínre ez jött be jobban.

Végül ott van a belépőszintű Nokia 3, ami tényleg eléggé fapados lett: 5 colos HD kijelző, MediaTek proci, 2 GB RAM és 8 megapixeles kamera került a telefonba, amiben ujjlenyomat-olvasó sincs, viszont ennek megfelelően az ára is igen kedvező, mindössze 53 ezer forint.

A Nokia telefonok egyik legnagyobb újdonsága, hogy Windows Phone helyett immár Android fut rajtuk, amit a HMD Global igyekezett is kihangsúlyozni: a Nokia 3-at leszámítva a telefonok a legújabb, 7.1.1-es Androiddal érkeznek, amelyeknek teljesen a gyári verziója fut a telefonokon. Ez mindenképpen nagy előny lehet a konkurenciával szemben, hiszen a legtöbb gyártónak egyelőre legfeljebb csak a csúcskategóriás telefonjain jelent meg a 7.1-es Android, a középkategóriában pedig kifejezetten ritkaságnak számít.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így néz ki egy rejtett galaxis a Földtől 11 millió fényévre

Van egy szó, amit a világ szinte minden nyelvén hasonlóan értenek és használnak

Erre a tíz egyszerű kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

További cikkeink a témában