A vasútvonal 90%-ban 3000 méterrel a tengerszint felett húzódik.

A Hszinhua kínai állami hírügynökség számolt be róla, hogy átadták Tibet első villamosított vasútvonalát, amely a délnyugat-kínai autonóm régió székhelyét, Lhaszát köti össze Nyingcsi városával, lehetővé téve a nagysebességű vonatok közlekedését.

A vasútvonal 47 alagúton és 121 hídon halad át – ezek a részek teszik ki a teljes vonal mintegy 75%-át –, 16 helyen keresztezve a Tibet leghosszabb folyójának számító Jarlung Cangpót.

A 435 kilométer hosszú vasútvonalat óránként 160 kilométeres sebességű közlekedésre tervezték. A vonalon lévő három város jelenleg kilenc olyan állomással rendelkezik, amelyek a személyi és teherközlekedést is ki tudják szolgálni.

Ezen a vonalon közlekedik Tibetben először a kínai fejlesztésű Fuhszing típusú nagysebességű vonat (sebessége elérheti az óránként 350 kilométert is), amellyel kapcsolatban akad egy kis érdekesség:

Mivel a Lhasza-Nyingcsi vasútvonal mintegy 90%-ban 3000 méterrel a tengerszint felett húzódik, a Fuhszing típusú vonatokat (automatikus) oxigénellátó rendszerekkel szerelték fel,

hogy az oxigénszintet magasabban tarthassák a 3000 méteres magasságban található átlagos szinthez képest.

Eközben...

(Forrás: Hszinhua, MTI, Telex, fotó: Chinese Embassy in Hungary)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mutatunk egy őszi fesztivált, ami az újbort és a libás ételeket ünnepli

Négy gamer eszköz, amivel igazán teljes lehet a játékélmény

A mesterséges intelligenciával az otthoni wifid is megtáltosodik

További cikkeink a témában
Magyar lakásba magyar bútort – és ne is akármilyet, minőségit!
Hirdetés