A Szibir névre hallgató nukleáris meghajtású hadiszörnyet Szentpétervárnál bocsátották vízre, és a ruszkik elsősorban arra használnák az északi tengeri úton, hogy megtisztítsa az utat az Ázsiába gázt szállító teherhajók előtt.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Mivel az északi vizeknek fontos stratégiai jelentősége van a gazdag nyersanyaglelőhelyek miatt, így a hajónak itt is hasznát vehetik majd, nem is beszélve az esetleges mentőexpedíciókról.

Fotó: AFP

Szovjetunió felbomlása óta ez volt a legnagyobb hajóépítés, amelybe az oroszok belefogtak, a megépítéséről pedig még 2015-ben döntöttek, ugyanakkor a tervek szerint a bevetésére még várni kell egészen 2020-ig. Szibirt amúgy két atomreaktor hajtja, ezek egyenként 175 megawattos teljesítménnyel tudnak előrukkolni.

Fotó: AFP

Az atomjégtörő hossza 173 méter, tömege pedig 33 500 tonna, és ami a szép az egészben: közel 3 méteres vastagságig képes feltörni a jégmezőket. De az oroszok máris rajta vannak egy még keményebb projekten, a Vezető névvel ellátott jégtörő 4,5 méterig birkózna meg a jégtömbökkel, és ha ezt összehoznák, akkor egész évben járhatóan tarthatnák az északi útvonalakat.

(via)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
19% Franciaország
17% Spanyolország
8% Anglia
4% Brazília
17% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés