Ráadásul a bolygó belsejéből még mindig szivároghat a tengervíz annak felszínére.

Kutatók a NASA Dawn, vagyis Hajnal nevű űrszondája nagyjából 35 kilométeres távolságból készített, nagyfelbontású felvételeit elemezték a törpebolygóról, amikor is a 20 millió éves Occator-kráterre fókuszálva arra a megállapításra jutottak, hogy egy „kiterjedt sósvízmedence” van a Ceres felszíne alatt.

A római Nemzeti Asztrofizikai Intézet szakemberei infravörös képalkotást alkalmazva mutatták ki hidrohalit jelenlétét az égitesten. Ez az anyag a tengeri jégben fordul elő, ám a Földön kívül eddig sehol máshol nem azonosították.

Az intézet munkatársa, Maria Cristina De Sanctis szerint „a talált anyag rendkívül nagy jelentőségű” asztrobiológiai szempontból, a hidrohalit ugyanis egyértelmű jele annak, hogy a Ceresen egykor tengervíz volt, ezek az ásványok pedig kulcsfontosságú szerepet játszanak az élet kialakulásában.

A kutatók szerint a megfigyelt sólerakódások az elmúlt kétmillió évben halmozódhattak fel – ami csillagászati léptékkel nem több egy szempillantásnál –, ez pedig azt sugallja, hogy a tengervíz még mindig felfelé szivároghat a planéta belsejéből.

Itt az újabb tudományos bizonyíték, hogy a Naprendszer pokla jelenleg is háborog

Amerikai és svájci kutatók újabb meggyőző bizonyítékokat találtak arra, hogy a Vénusz geológiailag aktív bolygó.

(Forrás: PhysOrg, MTI, fotó: NASA/JPL-Caltech/UCLA/MPS/DLR/IDA)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lettem villanyborotva-hívő – Braun S9 Pro+-teszt

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Itt az a Xiaomi, ami szembeszáll a csúcstelefonokkal

További cikkeink a témában
Mutatunk egy őszi fesztivált, ami az újbort és a libás ételeket ünnepli
Hirdetés