Legalább is addig biztosan, amíg nem árasztja el egyszerre száz ilyen a Bazilikát meg a Lánchidat.

A ROAMe-t mondjuk szakszerűbb lenne inkább minidrónnak hívni, hiszen az ausztrál IoT Group által kitalál szerkezet alapvetően egy kis propellerrel felszerelt rúd, ami arcfelismerő szoftverének köszönhetően hűségesen követi mindenhova a tulajdonosát, és eközben persze ezerrel kattintgatja róla a képeket meg a videókat. A ROAMe a sima fotók mellett 360 fokos panorámaképeket is tud csinálni, és a mostanában egyre divatosabb élő videóközvetítésekre is alkalmas.

A készítői által csak "szétszteroidozott szelfibotként" aposztofált drón rotorjai egyébként összehajthatók, így alig foglal nagyobb helyet, mint egy vizes palack, a levegőben pedig maximum húsz percig tud körözni, mielőtt lemerülne.

Fognak-e a jövő filozófusai azon vitatkozni, hogy nevezhetjük-e szelfinek az olyan fotókat, amiket technikailag nem mi készítettünk magunkról, hanem a drónunk? Valószínűleg nem, abban viszont biztosak vagyunk, hogy ez is csak addig lesz vicces, amíg el nem terjed, hiszen a jelentősebb turisztikai látványosságoknál spontán kialakuló szelfibot-erdőknél már tényleg csak az lehetne zavaróbb, ha a Szent István bazilika előtt egyszerre több száz kis zümmögő ventilátor fogadná a gyanútlan járókelőt.

Erre amúgy egész jó esély van, ugyanis a ROAMe mindössze 267 dollárba, vagyis alig több, mint hetvenezer forintba kerül, bár a klasszikus "kinyújtom a karom, amennyire tudom, és kattintok egyet" módszernél persze még így is lényegesen drágább.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Ez volt az első fotó a csernobili atomkatasztrófáról

További cikkeink a témában
Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat
Hirdetés