Miért jó egy okosóra? Erre a kérdésre egy hete még én is nehezen tudtam volna válaszolni. Aztán kipróbáltam a Samsung Gear S-t, amivel úgy tudtam válaszolni az sms-ekre, hogy közben fel sem kellett állnom a fotelből, ennek ellenére még arra is rávett, hogy néha elmenjek sétálni. A pozitív tapasztalataimat nyolc pontban foglaltam össze.

Mondjuk ki: a Samsung Gear S szép

Miután az okosóráknak legfeljebb annyi köze van az órákhoz, mint az okostelefonoknak a telefonokhoz, ezért az okosórák "órátlan" kinézetén rugózni legfeljebb annyira jogos, mint egy iPhone-on számon kérni, hogy miért nem hasonlít jobban egy tárcsás telefonra. Ha korábban voltak is botladozások, a Samsung mára határozottan ráérzett, hogy kell összehangolni a dizájnt és a funkcionalitást, így a Samsung Gear S-szel nem csak jó, de egy kifejezetten szép órát tettek le az asztalra.

Nem is óra, hanem egy telefon a csuklódon

A Samsung Gear S az első olyan okosóra, amelybe SIM-kártyát is tehetünk, így akár a telefonunktól függetlenül, teljesen önállóan is használhatjuk. Persze vannak még olyan fícsörök, amikhez kell egy jó Samsung Galaxy teló (pl. új alkalmazások telepítése), de ha nincs Samsungod, az sem kizáró tényező. Nem született még olyan élőlény a Földre, aki komolyan az alapján választott magának telefont, hogy hol van rajta a SIM-kártya foglalata, de mivel ez egy okosóránál nem teljesen egyértelmű, ezért elmondom: a nano-SIM-kártyát a hátlapon, egy kis felpattintható rekeszbe tudjuk betenni.

A hangirányítás már nem szívás

Égőnek még mindig kicsit égő hangosan kimondani mások előtt, hogy "Hi Gear. Play Jusin Bieber", de legalább már nem kell háromszor hangosan elismételni a tömött buszon, mire a kütyü felfogja, hogy mit akarsz tőle. Ennek köszönhetően a Gear szinte bármilyen kézi beavatkozás nélkül is tökéletesen irányítható: hívásokat kezdeményezhetünk, alkalmazásokat indíthatunk el, ébresztőt állíthatunk be parancsszóra, és akár üzeneteket vagy emlékeztetőket is diktálhatunk neki  igaz, ha ezt magyarul akarjuk megtenni, akkor egyelőre marad a billentyűzet.

Az utolsó ember, akinek jól állt a hangirányítás - legalább is a Gear S érkezéséig

De még mennyire, hogy jól kezelhető

Marad a billentyűzet, és ez az okosórák történetében talán első alkalommal nem hatalmas szívás. A két colos kijelzőn gépelni nem nagy élmény, de más okosóráktól eltérően nem is lehetetlen feladat, ez pedig nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a Gear S a hétköznapi használat során inkább érződik egy önálló eszköznek, mint egy jópofa okostelefon-kiegészítőnek.

Észrevétlenül rávesz az egészséges életre

Az S Health már telefonon is az egyik legjobb fitneszalkalmazás volt, de most kiderült, hogy akkor az igazi, ha a telefon helyett a futáshoz vagy az edzéshez elég egy negyven grammos órát magaddal vinned a csuklódon. A wifi-kapcsolatnak köszönhetően a Gear S real time-ban szinkronizálja az adatokat a telefonoddal, így neked már ezzel sem kell foglalkoznod. Kifejezetten motiváló, ha a karodra van erősítve ez az eszköz, a lelkiismeretünk egy testünkön kívülre szorított negyven grammja ez, ami segít visszanyerni a formánkat.

A kedves női hang által felajánlott "most elkezdhetsz futni"-ra, és az érdekesen összeállított feladatokra lehetetlen nemet mondani, így a Gear S szinte észrevétlenül vesz rá a mozgásra, de ha egyáltalán nem érdekel a sport, az UV-fény mérőnek, az alvásfigyelőnek, vagy a pulzusmérőnek akkor is nagy hasznát fogod venni.

Egészség for president!

Jó hír, hogy a Gearhez is elérhető az egyik legjobb futóalkalmazás, a Nike+, de az alkalmazásboltból ezen kívül is tucatnyi egészséghez kapcsolódó applikációt tölthetünk le. A tenisztudásodat szeretnéd csiszolni? A Spin Tennis számolja a tenyereseidet, fonákjaidat és azok erősségét is. Tömegnövelésre készülsz? A Six Weeksszel egyszerűen tudod számon tartani a szériákat. Mindig elfelejted bevenni a bogyóidat? A Medicaid Gearrel probléma megoldva. Kíváncsi vagy rá, hogy elég vizet iszol-e naponta? Igen, a Gearrel még a vízfogyasztásodat is naplózhatod.

Tovább bírja, mint egy átlagos telefon

A 300 mAh-os akksitól elsőre kiráz a hideg, de aztán gyorsan rájössz, hogy egy okosóra esetében más a mérce, és a 300 mAh itt már elég soknak számít. Alapjáraton (néha nyomkodsz rajta valamit) nagyjából két napig bírja a Gear, ami persze azért lejjebb tornázható, ha mondjuk egész nap zenéket hallgatsz és mellé folyamatosan be van nyomva a lépésszámláló meg a wifi. Teljesen viszont szinte soha nem fog lemerülni, ugyanis ha az akksi már nagyon a végét járja, az óra olyan vészintézkedéseket foganatosít, mint a fekete-fehér képernyő, és a proci teljesítményének csökkentése, ilyenkor pedig az óra gyakorlatilag nem fogyaszt áramot. Ha mégis lemerül, akkor jöhet a töltő, ami egy 350 mAh-os pótakksiként is funkcionál, így konnektor nélkül is bárhol feltöltheted a Geart.

Elfutna rajta a GTA

Az egy gigahertzes procira, az ötszáz megabájt RAM-ra, meg a négy gigabájtos belső tárhelyre ma már senki sem kapja fel a fejét, na de egy órában? A csuklódon? Az első okostelefonom nem tudott ennyit. Csak abba gondolj bele, hogy ha a GTA-nak lenne Tizen operációs rendszerre optimalizált változata, akkor simán elfutna rajta. Ez egyelőre sajnos nem fog összejönni, de az erős konfigurációnak köszönhetően a Gear S olyan szélvész gyors, hogy szinte ki sem mondtad, hogy "write message" és már el is küldte a címzettnek az üzenetet. Ennél erősebb konfigurációra egy órának még biztosan jó ideig nem lesz szüksége.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Spórolj időt és pénzt a wigo-val, Budapesten belül vagy kívül!

Mi ez a rózsaszínű cucc, amivel a lángokban álló Los Angelest szórják be?

Miért nem tengervízzel oltják Los Angelest, ha már fogytán az édesvíz, és ott a Csendes-óceán a közelben?

További cikkeink a témában
Nincs időm sportolni, de le akarok fogyni gyorsan! Hogy lehet ezt?
Hirdetés