Az Apple komolyan veszi a Pegasus-botrányt, meg is teszi a szükséges lépéseket.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Kedden közleményt adott ki az Apple, amiben arról írnak, hogy

  • beperelik a Pegasus kémszoftver fejlesztőjét, az izraeli NSO Groupot és annak anyacégét, amiért a felhasználóikról is gyűjtöttek adatokat, valamint
  • értesítik azokat az iPhone-tulajdonosokat, akiknek készülékét a Pegasus telepítését lehetővé tevő forcedentry szoftverrel fertőzték meg, illetve
  • 10 millió dollárt, azaz ∼3,2 milliárd forintot (plusz a perből befolyó esetleges kártérítési összeget) adományoz kiberbiztonsággal kapcsolatos kutatásokra.

Az Apple nagyon komolyan veszi a biztonságot és az adatvédelmet, éppen ezért érintette érzékenyen a Pegasus-botrány, lépése tehát egyáltalán nem meglepő.

A Pegasus kémszoftverrel itthon is megfigyeltek ellenzéki politikusokat, újságírókat – ezt Kósa Lajos országgyűlési képviselő ezt el is ismerte.

Ha már Pegasus:

Ez is érdekelhet:

Annyi oxigén van a Holdon, hogy a Föld teljes lakosságának 100 ezer évig elég lenne

Csak ki kell bányászni, legkorábban 2026-ban teszünk is egy próbát vele.

(Forrás: Apple, Forbes, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Akik hatalmas repülőgépeket látnak, ha belenéznek a visszapillantóba

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
17% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés