Volt ugyanis egy északi sarkkörön túli titokzatos bázis, a Schatzgräber, amelyet egy évvel Oroszország lerohanása, 1941-ben után hozták létre a nácik. A kutatóállomás stratégiai jelentőségét az adta, hogy nagyon fontos időjárási adatokkal szolgált a térségben mozgó katonai erők és szállítóhajók számára.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Csak az elmúlt években kezdték feltárni az egykori bázist orosz kutatók, amelynek következtében megállapították, hogy komoly fertőzés csapott ki annak idején az Alexandra-földi kutatóállomáson,

ugyanis 1944-ben a táborban élő összes férfi nyers jegesmedvehúst fogyasztott, a fertőzött hústól pedig bélférgesek lettek.

Ezt követően tengeralattjáróval kellett őket elszállítani a zord vidékről.

A sziget stratégiai jelentősége a hidegháború alatt erősödött meg ismét, amikor az amerikaiak és az oroszok egyaránt szerettek volna minél nagyobb befolyásra szert tenni az Északi-sarki térségben, és megszerezni a régió gazdag természeti erőforrásait.

Ez is érdekelhet:

Olyan régészeti felfedezést tettek, ami átírhatja az emberi evolúcióról való gondolkodást

Egy 350 ezer éves koptatókő miatt kell átértékelnünk az emberiség történelmét.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Akik hatalmas repülőgépeket látnak, ha belenéznek a visszapillantóba

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
21% Franciaország
15% Spanyolország
9% Anglia
4% Brazília
17% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés