Nemcsak a csillagászok számára érdekes együttállást lehetett megfigyelni pár napja az alkonyat utáni égbolton, a Vénusz, a Jupiter és a Hold hármasát ugyanis bárki láthatta.

A január végén látható teljes bolygósorakozó után ismét látványos jelenséget lehetett megfigyelni az esti égbolton, hiszen február 22-én este hat óra körül a vékony holdsarlót alulról a ragyogó Esthajnalcsillag, azaz a Vénusz, felülről pedig a fényes Jupiter fogta össze.

A Svábhegyi Csillagvizsgáló kutatói hozzátették, hogy a Vénusz közel hússzor fényesebb volt, mint a Nap utáni legfényesebb csillag, a Szíriusz. A Naprendszer legnagyobb bolygója, a Jupiter pedig a tavaly őszi földközelsége után még mindig meghatározó fényességgel uralja az égboltot.

Az égitestek megfigyeléséhez nem volt szükség semmilyen segédeszközre, elég volt, ha a kitakarástól mentes nyugati horizont fölé tekintettünk. Az égi jelenséget az MTI kreatív fotósa, Komka Péter is megörökítette, aki Salgótarján környékén készítette ezeket a lenyűgöző képeket.

Komka Péter a jelenséget négy éve is megörökítette:

Ritka pillanat, amikor egy fotóra kerül a Vénusz, a Hold és a Jupiter is

Komka Péter szemével, illetve gépén keresztül nézve Salgótarján az egyik legcsodásabb hely a világon. Hold-fotókkal és köddel is bizonyította már.

Ez is érdekelhet:

Nógrádból ilyen festői látványt nyújt a Magas-Tátra

Különleges látvány a somoskői vár és a Magas-Tátra egy képen.

Varázslatos volt az óév utolsó naplementéje Salgó váránál

Nem mindennapi képek a szilveszteri naplementéről.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!
Hirdetés