Tudományos adatokat, valamint valódi fotókat felhasználva – némi vizuális effekttel megfűszerezve – alkották meg a Baltimore-i Space Telescope Science Institute (Űrtávcső Tudományos Intézet) és a pasadenai Infrared Processing and Analysis Center (Infravörös Feldolgozó- és Elemző Központ) szakemberei az egyik legrészletesebb animációt, amely révén az Orion-köd mágikus világában kalandozhatunk.

Ez pedig lehetővé teszi többek között az egyszerű földi halandó számára azt, hogy újszerűen megtapasztalja és megismerje az univerzumot. De a fejesek sem ok nélkül tanulmányozzák az égbolt egyik legfényesebb gázfelhőjét, amely még szabad szemmel is látható.

A nebula nagyjából 1350 fényévre van tőlünk, és mindössze 2 millió éves, tehát nagyon fiatalnak számít – összehasonlításképp: bolygónk mellette igazi öreg motoros a maga 4,55 milliárd évével. Szóval az Orion-köd részletes feltérképezése remek lehetőséget biztosít a tudósoknak a csillagok létrejöttének a tanulmányozására – így ahhoz a nagy kérdéshez is közelebb juthatunk, hogy egészen pontosan milyen folyamatok játszódtak le Napunk születésekor. A felvétel egyébként azért is érdekes, mert nemcsak a látható fényben, hanem az infravörös hullámtartományban rögzített fotókat is egyaránt megjeleníti előttünk.

(via)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Mutatunk egy őszi fesztivált, ami az újbort és a libás ételeket ünnepli

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!

További cikkeink a témában
Mutatunk egy őszi fesztivált, ami az újbort és a libás ételeket ünnepli
Hirdetés