Mindössze 20-30 darab létezhet belőle.

A gyémánt a Föld legjelentősebb drágaköve és – a nagyon ritka wurtzit-bórnitrid és a lonsdaleit után – a harmadik legkeményebb, természetben előforduló ásványa. Sok féle színben előfordul, a teljesen színtelen, víztiszta ásványtól kezdve sárga, zöld, barna, vörös, rózsaszínű, szürke, kék és fekete is létezik belőle. A gyémánt színe nagy hatással van az értékére: a legritkább és így a legértékesebb fajtája a vörös (a mai napig geológiai rejtély, mitől ilyen színű), amiből mindössze 20-30 darab létezhet.

Ennek egy karátja (ami nagyjából 0,20 grammnak felel meg) átlagosan 1 millió dollárba, azaz ∼343 millió forintba kerül, vagyis 1 gramm belőle 1,7 milliárd forint körül van.

Főleg 0,5-1 karátos (0,1-0,2 gramm) méretben bukkannak rájuk, vagyis egy átlagosnál nagyobb vörös gyémánt karátonkénti értéke még a fentebb említett elképesztő árnál is magasabbra ugorhat. Például a világ legnagyobb, 5,11 karátos (1,022 grammos) vörös gyémántját 8 millió dollárért, azaz 2,7 milliárd forintért vásárolta meg az izraeli születésű Shlomo Moussaieff ékszerész, ami cirka 535 millió forintot jelent karátonként és nagyjából 2,6 milliárd forintot grammonként – ez lenne az:

(Forrás: IFL Science, fotó: Unsplash)

Ez is érdekelhet:

Biztosan látni akarod, hogy néz ki a tökéletes nő a mesterséges intelligencia szerint?

A kapott eredményeket, vagyis képeket „nyugtalanítónak” tartják a projekt vezetői.

Kiderült, hogy van egy másik holdja a Földnek, ráadásul már az időszámítás kezdete óta

Március 28-án észlelték először, majd április 7-én hivatalosan is bejelentették azt az aszteroidát, amely a Földdel szinkronban kering a Nap körül, miközben körbejárja bolygónkat, vagyis így gyakorlatilag a Föld holdjának tekinthető – az ilyen objektumok hivatalos elnevezése a kvázi-hold/kvázi-szatelit.

Támogatott és ajánlott tartalmaink
További cikkeink a témában