Belgium erődemonstráckiót tartott Tunézia ellen.

A vártnál izgalmasabb meccset játszott egymással Belgium és Tunézia, amiből kiderült, hogy

• nem olyan nehéz az észak-afrikaiak ellen játszani, mint ahogy az angolok sikerült,
  • Tunézia egy baromi szívós csapat a 4–1-es vereség ellenére is.

Belgium már a hatodik percben tizenegyest rúghatott, Eden Hazard-t buktatták egy zseniális támadás végén, ő maga értékesítette is büntetőt (1–0):

null

null

Tíz perccel később Romelu Lukaku megszerezte harmadik oroszországi vébégólját, Mertens passzát küldte laposan a hálóba a 16. percben (2–0):

Manual Da Copa 2018 on Twitter

Tunézia olyan gyorsan bekapta a gólokat, hogy arra sem volt ideje, hogy összecsinálja magát, meg ugye szívós csapat, így gyorsan szépítettek, Dylann Bronn szabadrúgásból fejelt gólt a 17. percben (2–1):

A gól nem törte meg a belgákat, de lendületet adott Tunéziának, voltak helyzet itt is, ott is, de Belgium a szünetre már hozta is meccsenkénti hármas gólátlagát, egy pazar támadás végén Lukaku ugyanis a 48. percben megszerezte második találatát – összeségében a negyediket a vébén, amivel felzárkózott Ronaldo mellé (3–1):

A második félidő legelején Tunézia nem tökölt, valósággal nekirontott Belgiumnak, ám Hazard 51. percben szerzett világklasszis gólja azért jelezte, hogy csinálhatnak akármit az afrikaiak, a realitás az, hogy a két csapat között óriási a különbség (4–1):

Hazard klasszis találata a vébé egyik legszebb gólja

Ahogy átveszi, elpöcköli, majd két védő között bevágja...óriási!

A hajrában lecserélték Hazard-t, a helyére beállt Michy Batshuayi pedig annyi helyzetet puskázott el, amennyiből Lukaku négy gólt is lőtt a vébén, de  azért csak összejött neki is egy találat (5–1):

A meccs 5–2-vel ért véget, Tunézia még összehozott még egy gólt, de egyébként csak a remek tunéziai kapus- és védőteljesítménynek is kellett, hogy ne legyen még nagyobb a különbség a végén.

A győzelemmel Belgium már biztos továbbjutó. A csoport másik meccsét Anglia játssza Panamával, vajon Kane-ék megint megszenvednek?