Az első negyeddöntő kemény, kiélezett meccsnek ígérkezett. Egészen addig, amíg el nem kezdődött a meccs.

Komoly hendikeppel kezdtek az uruguayiak, Cavani ugyanis csak a kispadra tudott leülni. Stuani egészen más szint, mint a kirobbanó formában lévő PSG-csatár. A franciáknál Matuidit kell pótolni, de az nekik nem okoz gondot, Tolisso semmivel sem rosszabb focista. Elöl a Mbappé, Griezmann, Giroud hármas riogat.

FIFA World Cup ? on Twitter

URUFRA | The teams are in... ? #URU #FRA #WorldCup

Az tíz perc után kiderült, hogy a francia válogatott erősebb, minőségibb a kerete, úgy meg aztán végképp, hogy Stuani játszott Suárez mellett. Kantéék uralták a középpályát, Mbappé meg néha megfutotta a leggyorsabb uruguayit, Laxalt-t. Vezetést is szerzett Franciaország a félidő végén, ám nem Mbappé vagy Griezmann villanása kellett hozzá, hanem Varane fejese. Gyönyörű volt. 0–1

A játékrész legvégén egy másik fejes is bemehetett volna, de Lloris elképesztő nagyot védett.

Lloris emberfeletti védése az atyaég kategória

Ez a bravúr még sokat érhet a franciáknak.

És ezzel el is lőtte a tárát Uruguay, sok nem volt bennük. A franciák pont úgy uralták a meccset, mint Argentína ellen, csak épp most hátul nem hülyültek, plusz az uruknak nincs akkora repertoárja, mint az argentinoknak. Pillanatig nem volt kérdés, ki nyer, és melyik a jobbik csapat. A 61. percben pedig a meccs érdemi részét le is zárta Muslera, bevédte Griezmann nem épp veszélyes lövését. 0–2

Mivel Cavani melegítőcipőben ücsörgött, a becserélése se sem volt reális, akik jöttek, azok meg nem az a szint. És pláne nem Franciaország szinte. A kékek ezzel elsőként bejutottak a döntőbe és a brazil-belga győztesével játszanak.