Azt eddig is sejtettük, hogy a globális műanyaginvázió eredményeképp bennünk is felhalmozódhat némi műanyag, azonban egészen mostanáig nem mutattak ki mikroműanyagokat emberi ürülékben.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Bécsi Orvostudományi Egyetem (Medizinische Universität Wien) munkatársai nyolc személy székletét vizsgálták meg – megjegyeznénk, hogy a tesztalanyok a világ különböző pontjairól származtak, más-más étrenden voltak, és egy héten át naplót vezettek az étkezési szokásaikról.

Tízfajta műanyagot azonosítottak a székletmintákban, a leggyakoribb közöttük a polietilén-tereftalát és a polipropilén volt.

Tíz gramm székletben átlagosan húsz részecske volt, méretük 50 és 500 mikrométer között változott, és attól függetlenül, hogy kifogyasztott halat a tíz nap során, mindenkinek a székletében találtak műanyagot. Ezzel most már bebizonyosodott, hogy az emésztőrendszerünkbe is képes eljutni a műanyag, amely a beleinkben gyűlhet össze nagyobb mennyiségben, de az apróbbak akár a vér- és nyirokkeringésbe is bekerülhetnek, majd egészen a májig eljuthatnak.

Ezt olvastad már?

Kreatív módon megragadni a vészjósló jövőt

Egy közönséges cserepesteknőst formázott meg az összeszedett szemétből ​Dominic McCann, de ez csak a kezdet volt.

(via)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Nem a kávé a hibás, ha íztelen lett a jegeskávéd – Ez az oka

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés