Érzékeny téma, de a baranyai rendőrség kisfilmjeiben végre őszintén mernek beszélni arról: a lányok gyakorlatilag maguk provokálják ki a nemi erőszakot.
A már elnevezésében is korszerű, Selfie című kisfilm (és a belőle vágott három bűnmegelőzési szpot) remekül bemutatja a provokáció eszközeit:
- szexi ruha
- magassarkú cipő
- smink
- parfüm
- ékszer
- szelfi
- kelletés
- naranccsal dúsított finlandiás üveg nyalogatása
- hajba túrás
- szexi harapás
- alkoholfogyasztás
- vad tánc
- csókolózás
Bár egyértelmű a dolog, a szpotok végén azért biztos, ami biztos, kimondják-kiírják: Tehetsz róla, tehetsz ellene!
A videó rövidsége miatt azonban néhány mélyebb, az állítást erősítő tényező kimaradt. Folytassuk mi is ugyanilyen őszintén: miért a nők tehetnek arról, ha megerőszakolnak egy nőt?
- a szexi ruhák egyik legismertebb darabját, a miniszoknyát egy Mary Quant nevű nő találta fel
- vágykeltő nők pózolnak mindenféle magazinok címlapjain és oldalain
- ha egy heteroszexuális férfi magányos, az azért van, mert nincs nője
- a z áldozatot nemi erőszak alanyát nő szülte
- a tettest is nő szülte
- a Paradicsomban nem fordulhat elő semmilyen erőszakos cselekedet – de egy nő miatt nem ott élünk
Kíváncsiak vagyunk, folytatják-e a baranyai vagy más rendőri szervek az ok-okozat efféle őszinte feltárását, hogy végre kiderüljön, a betöréseket a lakástulajdonosok provokálják ki (lenne vajon zárfeltörés, ha nem lennének bezárt zárak?), az autólopást az autósok, hogy csak úgy otthagyják kocsijukat a nyílt utcán, és a boltosok is magukra vessenek, ha telerakják a polcokat, hogy elég legyen egy mozdulat becsúsztatni a sportszeletet a kabátujjba.
Aki az aktuális rendőrségi álláspontnál többre kíváncsi megerőszakolás-ügyben, olvassa el a 444 cikkét arról, hogy világszerte tényekkel és kutatásokkal igazolták, nem a szexi ruha vagy az áldozat alkoholfogyasztása provokálja ki a nemi erőszakot – erre még a megerőszakolók sem szoktak hivatkozni –, viszont igen káros, ha az áldozat még hibásnak is érzi magát.