Szombat este osztották ki a Directors Guild of America díjait, a show házigazdájaként a rendezvény nyitó monológját szolgáltató Judd Apatow pedig úgy ment neki a tavalyi év egyik legnagyobb sikerét jegyző Tom Cruise-nak, mintha valami személyes sérelem okán haragudna a hatvanéves színészre.

Apatow egyébként már negyedik alkalommal vezényli le a DGA díjátadó gáláját, és eddig emiatt még egyszer sem került a címlapokra, most azonban a tréfálkozása simán elérte a nagyobb filmes magazinok ingerküszöbét is, így többek között a The Hollywood Reporter és a Variety is külön cikkben emlékezett meg a rendező Cruise-nak címzett beszólásairól.

Egy házigazdának muszáj viccesnek lennie, Tom Cruise pedig nagyon aktuális figura, hiszen tavaly ő volt az első, aki a Top Gun: Maverick című mozival be tudta bizonyítani, hogy a pandémia után is lehet kasszát robbantani. Emiatt egyébként még maga Steven Spielberg is leborult a színész előtt, szó szerint kijelentve, hogy Cruise egyes egyedül mentette meg Hollywood seggét, ám Apatow valószínűleg nincs ennyire lenyűgözve, hiszen a nyitányban olyan vitriolt löttyintett a sztárra, ami talán már túl is ment egy bizonyos határon.

A házigazda a monológ közben

Apatow egyből a színész magasságával kapcsolatban eresztett meg egy-két oltást.

A Maverick speciális effektusai annyira profik, hogy még azokat a telefonkönyveket sem láttam, melyeket Tom Cruise alá pakoltak, hogy elérje a repülőgép kezelőszerveit.

A sztár 170 centis testmagasságával egyébként már korábban is szokás volt viccelődni, már csak azért is, mert Cruise a filmjeiben eddig kínosan ügyelt arra, hogy ne tűnjön a kollégáihoz képest alacsonynak, ám aki látta legutóbbi filmjét, észrevehette, hogy ebben a világhírű színésznek sikerült az ezzel kapcsolatos paráit elengednie. Ezt Apatow vagy nem vette észre vagy kicsit beragadt nála a lemez, hiszen több poént is ellőtt ezzel kapcsolatban.

Egyébként ez az oka annak is, hogy mindig magas épületekről ugrik le, hiszen egy százemeletes épület mellett nem igazán látszik, hogy ő maga milyen alacsony. Emiatt van az is, hogy amikor egy repülőgép szárnyán kapaszkodik, mindig egyedül van. Nem akar maga mellé senkit, mert akkor látszódnának az arányok.

Apatow látszólag nem különösebben nagy rajongója annak sem, hogy Cruise maga csinálja meg a legveszélyesebb mutatványokat. Szerinte valakinek szólnia kellene a sztárnak, hogy van egy CGI nevű dolog, aminek a segítségével egyszerűbben is le lehetne forgatni ezeket a jeleneteket, és az így megoldott effektek ugyanolyan jól néznének ki a vásznon. Hatvan vagy, nyugodjál le szépen – fejezte be ezt a gondolatmenetet, ami pont a Maverick után nem túl okos savazás, hiszen

abban szinte az egész filmes szaksajtó egyetért, hogy a Top Gun folytatása azért üthetett ekkorát látványban, mert a sztár ragaszkodott ahhoz, hogy igazi vadászgépekkel felvett képsorokat használjanak fel az akciójelenetek során.

A házigazda egyébként nem állt meg ott, hogy Cruise magasságával és korával viccelődött, a színésznek a szcientológiai egyházzal való kapcsolatát is megemlítette, sőt, még arra a 17 évvel ezelőtti esetre is visszautalt, amikor a sztár egy talk showban a kanapén ugrálva okozott kínos perceket a közönségnek.

A díjátadók történetében egyébként a roast – vagyis amikor a házigazda a jelen lévő sztárokat égeti – egy elfogadott műfaj, elég Ricky Gervais monológjaira gondolni a Golden Globe-okon, azonban Apatow egy néhány poénos szegmens helyett egészen elidőzött Cruise macerálásával, ráadásul úgy, hogy a céltáblának használt ember nem is volt jelen a díjátadón.

A Top Gun: Maverick rendezője, Joseph Kosinski minden esetre jelen volt az eseményen, és a beszámolók szerint nemigen tartotta szórakoztatónak Apatow monológját.

(képek: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Újabb rossz hírek érkeztek Bruce Willis egészségi állapotáról

Willis családja egy közleményben tájékoztatta a nyilvánosságot.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tíz remek film az „annyira szar, hogy az már jó” kategóriából

További cikkeink a témában