Ez nem egy becsapós köremail kezdete, hanem a színtiszta valóság: a Facebook alapítójára úgy tűnik, mély benyomást tett, hogy nemrég találkozott Bill Gates-cel, ugyanis úgy döntött, hogy a részvényei 99%-át egy alapítványba fekteti, amit az emberiség fejlődéséért hoztak létre.

Zuckerberg a kislánya, Maxima születése alkalmából jelentette be, hogy ő és felesége, Priscilla lemondanak a Facebook-részvényeik 99%-ról, amit "az emberiség fejlődéséért és az esélyegyenlőség terjesztéséért" létrehozott Chan-Zuckerberg alapítványba fektetnek.

Ez jelenlegi árfolyamon 45 miliárd dollárt, vagyis 13 275 milliárd forintot jelent, ami nagyjából Magyarország egész évi költségvetésének felel meg.

Ezt az összeget persze nem egyszerre forgatják be az alapítványba: az első három évben évi 1-1 milliárd dollárt fektetnek be, így Zuckerberg továbbra is többségi részvényes marad a saját cégében.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Láttad már Palvin Barbit szexi mikulásruhában?

Így ünneplik gyönyörű és világhírű nők a karácsonyt

Öt pikáns ajándékötlet a barátnődnek, ha idén kicsit felforrósítanád a karácsonyt

A Player kérdése: Befejeződött az F1 idei szezonja. Nálad ki az év versenyzője?
28% Norris
52% Verstappen
8% Piastri
1% Russell
10% Egy másik versenyző
Advertisement
Hirdetés