Forrnak az indulatok a spái futammal kapcsolatban.
A vasárnapi Belga Nagydíjat heves esőzés és az erős szél miatt el sem tudták indítani, a pilóták csak néhány kört tudtak megtenni a biztonsági autó mögött, ám ez is elég volt ahhoz, hogy eredményt hirdessenek – ugyanakkor a versenyzők csak fél pontokat kaptak.
Az F1 mezőnye így gyakorlatilag a rajtsorrendnek megfelelően „ért célba”, vagyis Max Verstappen nyert, mögötte George Russell (Williams) lett a második, míg Lewis Hamilton (Mercedes) a harmadik
Forrnak az indulatok a spái futammal kapcsolatban, a nemzetközi sajtó szinte egyöntetűen komédiának titulálta a versenyt, vagyis „„versenyt””:
The Guardian (brit): „A Belga Nagydíj hivatalos versenyként kerül be a Forma–1 történelemkönyvébe, a díjakat pedig kiosztották, de kevés méltóság volt abban, ahogyan a mezőny szerepelt Spa-Francorchamps-ban ezen az esős vasárnap délutánon.”
Daily Mail (brit): „Max Verstappen egy Forma–1-es nagydíj komédiáját nyerte meg Belgiumban – kétkörös felvonulást a biztonsági autó mögött. Az eső áztatta Spa-Francorchamps-ban jelen lévő közönség három és fél órát várt a végeredményre, miközben a világ legjobban fizetett autóversenyzői a boxban ücsörögtek és azt várták, hogy jobbra fordul az idő.”
La Gazzetta dello Sport (olasz): „Spái komédia: így lehet megalázni a Forma–1-et. Az extrém körülmények között volt lehetőség úgy dönteni, hogy nem versenyeznek, ami a pilóták védelme szempontjából a logikus elhatározás volt.”
La Repubblica (olasz): „A képzeletbeli nagydíjat – a Forma–1 legutóbbi komédiáját – nem futották le Spában, de világbajnoki pontokat így is osztottak.”
Corriere della Sera (olasz): „A szellemnagydíj komédiája – Spában a pénz és a vihar diadalmaskodott.”
L'Équipe (francia): „Egyesek kártyajátékkal, mások szundikálással, Cunoda Juki pedig étkezéssel töltötte az időt – mindenki úgy, ahogyan tudta, miközben kint változatlanul esett az eső. Michael Masi versenyigazgató végül 18:17 órára rendelte el az újraindítást, de ez is csak időpocsékolás volt.”
El Mundo (spanyol): „Ez egy szánalmas pantomim volt, amely a sportág történetének egyik legnagyobb szégyene. Nem lehet végeredményt hirdetni egy olyan versenyen, amelyet meg sem rendeztek. Ez sérti a Forma–1 történetét, a versenyzést és általánosságban a sport szellemét.”
As (spanyol): „A Forma–1 hajótörést szenvedett Spában. Azt senki nem kérdőjelezi meg, hogy a versenyzők biztonsága a legfontosabb, a rossz látási viszonyok miatt pedig kevés volt a mozgástér. A végeredmény viszont egy rossz üzenet, nagyon rossz.”
Marca (spanyol): „Ez volt a nyerészkedők versenye, amely megmutatta, miről is szól jelenleg a Forma–1. A Belga Nagydíj egyesek számára ésszerű döntés következtében zajlott úgy, ahogyan, mások számára viszont ez csalódás. Mert ez a sportág még ma is abból él, hogy egykoron az emberek az életüket tették kockára, és gyakran veszítették is el a versenyzésért.”
Mundo Deportivo (spanyol): „Verstappen megnyerte a meg sem rendezett futamot Spában. Ez egy pantomim-előadás volt, amelyet könnyedén el lehetett volna kerülni a verseny lemondásával, vagy hétfőre halasztásával.”
Blick (svájci): „Az idő telt, az eső tovább esett, a Belga Nagydíj pedig már régen botrányos volt, amikor a döntéshozók még mindig a futam biztonsági autó mögötti elindításával próbálkoztak. Minden a televíziós közvetítésből származó bevételekről szólt.”
Kronen Zeitung (osztrák): „Max Verstappen, a Red Bull versenyzője egy nagyon furcsa Belga Nagydíjat nyert meg vasárnap és a győzelemért járó világbajnoki pontok felét zsebelte be ezért! A verseny, amely valójában le sem zajlott, még mindig számos vitát vált ki. A rajtot több mint három órával halasztották el, majd a tartós és heves esőzés miatt csupán két kört tett meg a mezőny a biztonsági autó mögött, hogy végeredményt lehessen hirdetni.”
Eközben...
(Fotó: Getty Images)