Felipe Massa egy Formula E-futam után érzi a különbséget.

Hétvégén elrajtolt a Formula E, azaz az elektromos Forma–1 új szezonja, amelyben nyolc korábbi F1-es pilóta is szerepel. Közülük az egyik legismertebb Felipe Massa, aki első FE-futama után máris (jogos) kritikát fogalmazott meg a királykategóriával szemben:

„Amitől igazán érdekes a Formula E, az az, hogy sokkal több versenyzőknek van esélye a győzelemre, és nagyon kiélezettek a versenyek. Ilyen szempontból jobb, mint az F1” – nehéz nem egyetérteni ezzel.

Massa egyébként a 12. pozícióból rajtolva a 17. helyen ért célba a szaúdi versenyen, és érezhető volt, hogy szoknia kell még az elektromos formaautós sorozatot. Persze azért volt szép megmozdulása, amivel kitette az irányjelzőt a sorozat szereplőinek:

Eau rouge on Twitter

Felipe Massa Rookie in @FIAFormulaE Overtaking 2 cars in 1 corner and Passing Stoffel at another corner by superb late braking in his first ever FormulaE race today. Very good job by Massa in the race. #AdDiriyahEPrix #massa #FormulaE @MassaFelipe19 https://t.co/kTYdoKh2XI

Az első futamot egyébként António Félix da Costa nyerte a címvédő Jean-Éric Vergne előtt. Ennyi minden történt:

Ráhúzta egy taxis a kormányt egy bringásra az Alagút bejáratánál, aztán a kijáratnál kiszállt és elé állt

Ezt a Ferrarit igazán megcsúfították, hogy extrém körülmények között is lehessen versenyezni vele