Egyre több kritika éri a fejprotektort, korábbi nevén halot.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A fejvédő bemutatása 2018-ra van időzítve. Számos pilóta szólalt azonban fel ismét a szerkezet ellen.

“Majdnem beteg lettem tőle… Olyasmit érteztem, mint a klausztrofóbia” – idézte az Auto Motor und Sport a Haas pilóta, Romain Grosjeant.

A Renault pilótája, Nico Hulkenberg hozzátette:

“Korlátozza a kilátást, különösen a sok kanyarban, amik egymást követik, mint például Szingapúrban. Azt hiszem a FIA jó indokkal késleltette a bemutatást” – mondta a német.

Hulkenberg jövőévi csapattársa, Jolyon Palmer egyetért:

“Tűzben jobb lenne, ha nem lenne halo a pilótafülke felett.”

Hülkenberg az egyik legmagasabb pilóta a rajtrácson, aki teljesen egyetértett:

“Alig tudnám véghez vinni azt a 10 másodperces procedúrát, hogy kiszálljak az autóból, amíg kicserélik a kormányt.”

A Sauberes Marcus Ericcson azt mondta:

“Nehéz volt kiszállnom.”

Miközben Palmer kétségbevonta, hogy szükség van-e egyáltalán erre az eszközre, ragaszkodott hozzá, hogy a Forma-1 biztonságosabb, mint volt.

“A nagy run-off zónákkal a Forma-1 már nem olyan veszélyes, mint amilyen az volt korábban.” – mondta Palmer.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Hazai pályán a Red Bull: Itt az Osztrák Nagydíj menetrendje, nehogy lemaradj!

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
21% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
0% Brazília
24% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés