Egy olyan márkatalálkozó, ahol mindegyik autó végsebessége több, mint 380 km/óra, nem lehet rossz. Idén volt az első Koenigsegg meeting.

Már tizennégy éve, 2002 óta gyárt sportkocsikat a Koenigsegg, de csak most jutott eszükbe márkatalálkozót tartani. Christian von Koenigsegg, aki 1994-ben azért alapította cégét, hogy felülmúlja a McLaren F1-et, elmorzsolhatott egy könnycseppet: a valaha gyártott összes autó tizede ott volt az eseményen. (Ne számold meg a képen: ez 16 autót jelent.)

Ezen a találkozón minden autó végsebessége meghaladja a 380 km/órát, némelyik pedig több, mint 1000 lóerőre képes. A tulajok Dániából indultak, hogy igen látványos útvonalon, az Öresund hídon át Svédországba, a márka szülőhelyére kiránduljanak. Kipróbálhatták a gyári tesztpályát is, ami egy máig működő katonai reptéren van.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Három F1-pilóta is örökre átkozni fogja a legőrültebb Kanadai Nagydíjat

A New York-i rendőrség rommá zúzza a lefoglalt robogókat

Gyönyörű sportkupéval mutatja meg az Alpina jövőjét a BMW

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
70% Végre! Minél előbb, annál jobb!
25% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
5% Szerintem rossz döntés.