Ez volt a korszakváltás előjele a Forma–1-ben.

Bár hétvégén elmarad az Emilia-romagna-i Nagydíj, mi azért felidézzük a sportág egyik felejthetetlen imolai mozzanatát: tizennyolc évvel ezelőtt elképesztő csatát vívott egymással az akkor még első világbajnoki címére hajtó Fernando Alonso (Renault) és az akkor már hétszeres világbajnok Michael Schumacher (Ferrari) az akkor még San Marinói-i Nagydíjnak nevezett futam véghajrájában a győzelmért – a német legenda hiába volt gyorsabb az ifjú spanyolnál, képtelen volt megelőzni őt, pedig Schumacher a 62 körös verseny véghajrájában úgy megszorongatta Alonsót, hogy az teljesen jogosan bevonult a sportág történetének felejthetetlen emlékei közé:

A 2005-ös imolai futamot tehát Alonso húzta be, de nem túlzás azt állítani, hogy a versenynek két győztese volt, a német legenda ugyanis a 13. helyről rajtolva lett második.

(Fotó: Getty Images)