A hírhedt Nordschleife még a profi autóversenyzőknek is feladja a leckét, és akkor itt van Axel, aki deréktól lefelé lebénult, mégis olyan kört autózik a BMW M2-jével, hogy keressük az állunkat a padlón.

Misha Charoudin autókat ad bérbe a Nürburgringen, és véletlenül futott össze Axellel, aki megelőzte őt a pályán, majd később kiderült, hogy deréktól lefelé lebénult, és csak kézzel vezetve is félelmetes tempóra képes. Misha bekéredzkedett egy körre mellé, hogy nekünk is megmutassa Axel hihetetlen tehetségét a vezetéshez.

Axel BMW-jét úgy alakították át, hogy mozgássérült létére is vezetni tudja. A gázt és a féket is kézzel vezérelheti a kormánykerék mellől, ezért még bámulatosabb, hogyan képes ilyen tempót menni, mikor még a váltót is manuális módban használja. Nincs más magyarázat rá, mint hogy Axel piszkosul tehetséges, és kitartásával képes volt valóra váltani az álmát, amivel példát mutat mindannyiunknak.

Ez is érdekelhet:

Hősünk a kerekesszékes férfi, aki új Ford GT-jével hasít a Nürburgringen

A motorbalesete sem tartotta vissza attól, hogy versenyezzen.

Zseniális, ahogy ez az ember műkézzel zongorázik

A Georgia Tech College of Design kutatóinak sikerült szintet lépniük a bionikus végtagok területén.

A Nürburgring aszfaltjából készítettek karórát

A legendás versenypálya egy darabkáját a csuklódon is viselheted.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Megérkezett a nagyágyú: a CANAL+ belép a magyar streamingpiacra

Sergio Pérez már megint sír és picsog a Red Bull miatt

Megállítottak egy kupac havat az ózdi rendőrök, autót találtak alatta

A Player kérdése: Neked bejött a négyévszakos gumi?
31% Igen, az én igényeimnek teljesen megfelel.
16% Nekem felejtős, számomra nem eléggé strapabíró.
53% Nincs tapasztalatom vele.
Téli kaland vagy életveszély? A profi hegyivezető elmondja, mire figyelj az osztrák Alpokban
Hirdetés