A háromszoros Forma–1-es világbajnok verseny közben vesztette életét. Félt egy halálos balesettől, de ezt is a siker érdekében használta fel.

„A félelem a verseny előtt jön, amikor egyedül vagyok. A baleset veszélye mindig ott van. Nagyon félek, nemcsak a haláltól, a sebesüléstől is. Ami jó dolog, mert erősíti az életösztönömet, és megakadályoz, hogy bizonyos határokat túllépjek.”

Ayrton Senna a brazil Playboy-nak 1990-ben adott interjújából származó idézet az 1994-es tragédiasorozat ismeretében válik igazán hátborzongatóvá. A San Marinó-i Nagydíj időmérőjén a letört első vezetőszárnya miatt irányíthatatlanná vált autójával Roland Ratzenberger a betonfalnak csapódott és meghalt.

Senna gondolkozott rajta, rajthoz álljon-e a másnapi futamon. Végül elindult, de a verseny hetedik körében, egy kanyarral az előző napi baleset helyszíne előtt, a Tamburellóban nekiütközött a falnak.

Aznap este a kórházban hunyt el.

Ez is érdekelhet:

Kimondták: Hamilton puhány lett

Bernie Ecclestone szállt bele Lewis Hamiltonba. Egyetértesz vele?

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Koktélozás feszengés nélkül: ilyen Budapest legújabb komfort bárja

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Mondunk öt tuti tippet, hogy a sapkaszezonban is kifogástalan legyen a frizurád

A Player kérdése: Te szoktál magadnak ajándékot venni karácsonykor?
34% Igen, persze, szerintem teljesen normális.
66% Nekem ez fura, nem, nem szoktam.
Öt pikáns ajándékötlet a barátnődnek, ha idén kicsit felforrósítanád a karácsonyt
Hirdetés