Azt mondják, mérföldkő lesz nemcsak a sportág, de az autóipar számára is.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Mivel a Forma–1-es csapatok megállapodtak abban, hogy egyelőre marad a jelenlegi motorformula, legkorábban 2026-ban jöhetne új technológia. Az F1 most közleményben részletezte, hogy milyen erőforrásokkal folytatódik a versenyzés majd a sorozatban:

A sportág a hibridek mellett kötelezze el magát, a technológiát pedig fenntartható üzemanyagokkal ötvözné

– ehhez pedig az F1 és az FIA közösen állít fel egy munkacsoportot, amely később autógyártók, energiaszolgáltatók és független szakemberekkel is kiegészül.

Ugyanakkor azt is hangsúlyozták, hogy nincs csak egyetlen megoldás a jövőbeli motortechnológiak terén, viszont a fenntartható üzemanyagokkal ötvözött hibrid „mérföldkő lesz nemcsak a sportág, de az autóipar számára is”.

Az F1 tehát továbbra is kitart amellett, hogy szeretné csökkenteni az ökológiai lábnyomát.

Karbonsemleges lesz az F1 2030-ra

Fenntarthatósági akciótervet készített a sportág, hogy csökkentse ökológiai lábnyomát.

(Fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
30% Argentína
23% Franciaország
16% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott