Ha olimpiai sport lenne a Formula–1, ahol nemzetek sportolói versenyeznek egymással, és a nagydíjak győzelmét aranyéremmel jutalmaznák, akkor így nézne ki az „olimpiai éremtáblázat” az F1-ben.

Most egy ideig minden a párizsi olimpiáról fog szólni, pedig a Formula–1 sem lassít egy pillanatra sem, egy héttel a magyar nagydíj után a belgiumi Spában rendeznek futamot. Az F1 hivatalos oldala pedig a két esemény kapcsán összegyűjtötte, és látványos tabellába rendezte, hogyan nézne ki a Formula–1 „olimpiai éremtáblázata”.

Nem meglepő, hogy a legtöbb érme a briteknek van, hiszen a Formula–1 kezdete óta összesen tíz világbajnokuk volt,

köztük Jackie Stewart, James Hunt, Nigel Mansell, Damon Hill, Jenson Button és persze a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, aki nemrég szerezte meg kétszázadik dobogós helyét, ezért egymaga ennyi éremmel járult hozzá a britek elsőségéhez.

Németországnak ezzel szemben három F1-es világbajnoka van, és 179 győzelmük több mint felét Michael Schumachernek köszönhetik,

a többi nagy részét Sebastian Vettel és Nico Rosberg adta össze. Brazília olimpiai csapata is elég erős lenne, mert a 101 aranyérmet olyan pilóták szerezték, mint Ayrton Senna, Nelson Piquet, Emerson Fittipaldi, Rubens Barrichello és Felipe Massa.

Olyan nemzetek is vannak, amelyeknél szinte egy pilóta hozta össze, hogy az éremtáblázatra kerüljenek, például a 118 dobogós helyezés csaknem felét Niki Lauda szállította Ausztriának, de még megdöbbentőbb, hogy Hollandia eddigi 109 érmének jelentős részét, egészen pontosan 107-et Max Verstappen gyűjtötte össze – a fennmaradó két bronzérmet apukája, Jos szerezte be ’94-ben a Benettonnal.