Damon Hill szerint a brit extravagáns életmódja jót tesz a Forma-1-nek.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az 1996-os világbajnok, Damon Hill szerint Lewis Hamilton celebélete jót tesz a sportágnak, és nem kéne ezért kritizálni.

Amikor Hamilton nem versenyzik, akkor általában utazgat a világ körül a privát repcsijén, divatshow-kra látogat, amerikai rapperekkel bandázik, és mindezt közvetíti instagrammon a követőinek. Ez a fajta életmód rengeteg embernek nem tetszik, a volt főnöke, Ron Dennis pl úgy nyilatkozott, hogy ő biztos nem engedte volna a britnek, hogy így viselkedjen, de jelenlegi munkáltatója szerint amíg jó eredményeket hoz, addig azt csinál amit akar.

Damon Hill szerint azonban hagyni kéne a srácot, mivel a jelenlegi tevékenysége segít szélesebb rétegekhez eljuttatni a Forma-1-et.

„Hamilton a Forma-1-et mintegy ugródeszkaként használja magának” – nyilatkozta az Autosportnak.

„És lehet, hogy néhány embert nem érdekel, hogy mit vesz fel, melyik szórakozóhelyre megy, de van, akiket meg igen. Van egy pilótánk, aki körülnéz a világban, élvezi az életet, élvezi, hogy celeb, és élvezi, hogy háromszoros világbajnok.”

„Akik esetleg nem ismernék őt, azok megkérdezik tőle, hogy ne haragudj, de te ki vagy? Ő meg azt mondja, hogy Forma-1-es pilóta, nézz majd meg egyszer versenyezni. Na és ez az, ami jó a show szempontjából.”

„Az egyetlen alkalom, amikor rossz szemmel kell nézni az ilyen életmódot az az, amikor már a teljesítményére is rossz hatással van a pilótának. Ilyenkor van az, hogy megvizsgáljuk, hogy vajon mi okozhatta a romlást, és ha ez az életmód, akkor azon változtatni kell.”

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott