Annyi a műanyagpalackoknak.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Forma–1 szándéka, hogy 2030-ra karbonsemlegessé váljon a sportág, amelynek egyik rész lépéseként azt tervezték, hogy 2025-re száműzik a műanyagot a száguldó cirkuszból.

Karbonsemleges lesz az F1 2030-ra

Fenntarthatósági akciótervet készített a sportág, hogy csökkentse ökológiai lábnyomát.

Utóbbi cél eléréséért már idéntől komoly változásokat eszközölnek, ugyanis a bahreini szezon előtti teszttől kezdődően

eltűnnek, pontosabban drasztikusan visszaszorítják az egyszer használatos műanyagok használatát.

Például eltűnnek az ásványvizes és üdítős palackok a paddockból, a garázsokból és az irodákból, helyette újratöltő állomásokat telepítenek, a (paddock)belépőket pedig újrahasznosított műanyagból készítik – ehhez mintegy 143 275 műanyag palackot használnak fel.

Eközben az F1-ben...

Roppant kínos körülmények között mutatták be a Ferrari új autóját

Már csak a főszponzor miatt is nagyon kellemetlen ez az egész.

(Forrás: gpblog.com, fotó: formula1.com)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
30% Argentína
23% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott