A szalagkorlátok amellett, hogy kisebb ütközéseknél tényleg hasznosak, és felfogják a becsapódást vagy megakadályozzák a lesodródást, nagyobb sebességnél alig-alig jelentenek védelmet. Erre hozott forradalmian új megoldást egy dél-koreai cég.

A dél-koreai ETI új fejlesztése a "The Rolling Barrier System", ami tulajdonképpen műanyag hordók segítségével fogja fel az ütközést, miközben továbbgördíti az autót és segíti az úton tartani. Már korábban is kísérleteztek hasonlóval, de végül ezek a műanyag hordók hozták meg az áttörő sikert a teszteken.

Az ütközésnél a fémkorlát elnyeli a mozgási energiát, a műanyag hengerek pedig a forgásuknak köszönhetően követik a jármű irányát, és segítik helyes irányba terelni az autót, miközben jól láthatóan a károkat is mérséklik.

Forradalmi találmány, alig várjuk, hogy széleskörűen elterjedjen, és sok-sok életet mentsen meg.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Bámulatos strapabírással és zseniális kamerákkal érkezett meg a Honor Magic8 széria

A férfi szexualitásának évtizedei – Mi történik 40 után?

Tiszta lappal indítanád az évet az asztalon? Ezekre figyelj

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Ha rajtad múlna, eltörölnéd a Valentin napot?
14% Nem, tök jó, hogy van.
63% Azonnal, értelmetlennek tartom.
23% Ebben a fontos kérdésben nem tudok dönteni.
Készen állsz a kalandokra? Gyere velünk az új Citroën C5 Aircross-szal
Hirdetés