Hiába a világbajnoki címek és a dicsőség, a belső küzdelmek mindenkit érinthetnek, akár már az ember egészen kiskorától, pont mint Lewis Hamilton esetében.
A hétszeres világbajnok Lewis Hamilton neve szinte mindenki számára ismerős lehet, de mégsem, akkor eláruljuk, hogy 2007-ben, 21 évesen debütált az Formula–1-ben, amivel történelmet írt, hiszen ő lett a sportág első színes bőrű/fekete versenyzője, majd világbajnoka is, ugyanis a következő évben megnyerte az első bajnoki címét is, 2020-ban pedig beérte a legendás Michael Schumacher rekordját is, megszerezve hetedik vb-címét.
A 39 éves brit sikerei és hírneve mögött azonban egy olyan ember áll, aki már kiskorától kezdve éveken át magányosan küzdött a depresszióval és a mentális egészségével. A brit pilóta a The Timesnak adott interjújában beszélt személyes tapasztalatairól, amelyek sokak számára meglepőek lehetnek:
„Azt hiszem, a versenyzés nyomása és az iskolai nehézségek okozták a problémákat. A bántalmazás. Nem volt senki, akivel beszélhettem volna. Az életem során mindig küzdöttem a mentális egészségemmel. A depresszió már egészen korán, 13 éves koromban elkezdődött... A húszas éveimben pedig igazán nehéz időszakaim voltak”
Hamilton elárulta, hogy az évek során számos módszert kipróbált a mentális egészsége javítása érdekében, például csendes elvonulásokra járt, és bár a terápiával korábban nem talált igazi megoldást, mostanában ismét megfontolná, hogy egy szakemberhez forduljon.
Az, hogy Hamilton nyíltan beszél a problémáiról, fontos üzenet mindazok számára, akik hasonló helyzetben vannak: a segítségkérés nem a gyengeség jele, hanem az első lépés a gyógyulás felé.
(Forrás: Reuters, fotó: Getty Images)
Ez is érdekelhet: