Ayrton Senna csúnyán leiskolázta a mezőnyt, vizes pályán.

Ayrton Senna nyerte az 1993-as Európai Nagydíjat, a Donington Parkban aratott győzelmét pedig a sportág történetének egyik legnagyobbjaként tartják számon, különösen a nyitókörben bemutatott manőverei miatt: az akkor már háromszoros világbajnok brazil csak a negyedik helyről indulhatott, a rajtot követően pedig visszacsúszott az ötödik helyre, ennek ellenére még az első kör végére az élre tudott állni a vizes pályán.

Mutatjuk is, hogy ment el Michael Schumacher Benettonja, majd Karl Wendlinger Sauberje, végül pedig Damon Hill és Alain Prost Williamse mellett – sajnos a videó csak átkattintás után indul, de érdemes megnézni, mert az onboard felvétel is végig látható:

Bár a 76 körös futamot Senna simán megnyerte – több mint 83 másodpercet adott a második helyen befutó Hillnek, mindenki más körhátrányba került –, az idény végén nem jött össze az újabb bajnoki elsőség, helyette Alain Prost szerezte meg a negyedik és egyben utolsó vb-címét.