Nehéz szülés volt, de a szerződés már aláírva.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Christian Horner csapatfőnök megerősítette, hogy aláírta a csapat számára a 2016-os motorbeszállítói szerződést.

Hónapokig szenvedett a csapat, nem tudták, mi lesz velük. Megkeresték a Ferrarit, a Hondát és a Mercedest is, de senki nem volt hajlandó segíteni nekik. A csapat így arra kényszerült, hogy visszakopogjon az exéhez, és egy újabb évet kérjen a Renault-tól. A franciák jófejek voltak és igent mondtak, és már a szerződésük is alá van firkantva.

„Jelentkeztünk a 2016-os idényre, és aláírtuk a motorbeszállítói szerződésünket is, de azt nem tudom jelenleg elárulni, hogy pontosan mi a projekt neve” – nyilatkozta Horner a Sky Sportsnak.

„Különböző partnereink vannak, és ezek a fantasztikus együttműködések egy hét múlva meg is lesznek nevezve, úgyhogy aki esetleg meg akart volna tőlünk szabadulni, az a rossz hírünk van, hogy itt leszünk.”

„Ez egy olyan motor lesz, ami remélhetőleg év közben javulni fog, tehát elég kemény lesz nekünk 2016 eleje, nem kezdhetjük úgy az évet, ahogyan szeretnénk, de utána biztos vagyok benne, hogy jók leszünk.”

Az eléggé köztudott és biztos, hogy a Red Bull fő partnere a Renault lesz, aki beleegyezett az újabb beszállításban, de a végleges bejelentés tartogathat még pár meglepetést. Sokan úgy vélik, hogy az Infinitivel fognak együtt dolgozni, mások szerint a Red Bull saját motort épít a Renault-alapra.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
21% Franciaország
16% Spanyolország
8% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott