A Porsche 2014-es modellévre frissített felsőkategóriás luxusautójának csúcsváltozata 20 lóerővel erősebb és jóval gazdaságosabb lett elődjénél.

Az immár 570 lóerős és 750 Nm nyomatékú Turbo S gyorsulása nem változott, így továbbra is 3,8 másodperc alatt éri el a száz km/h sebességet, az új turbófeltöltőknek köszönhetően viszont jóval gazdaságosabb lett elődjénél: a gyártó szerint az S-Merci sportos riválisa már csak 10,2 litert eszik százon, ami 11%-os csökkenés az eddigiekhez képest.

A megújult luxusautó Executive néven hosszabb tengelytávval is elérhető lesz, amely extra lábteret biztosít az utasoknak – ezért a változatért Németországban 197 ezer eurót (kb. 58 millió forint) kell majd letenni az asztalra, míg a sima Turbo S ára 180 ezer eurónál (vagyis 53 millió forintnál) kezdődik.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Gyönyörű sportkupéval mutatja meg az Alpina jövőjét a BMW

Gombnyomásra kitáruló ajtókkal jön az új Audi Q9

Amikor valósággal izzik a kábel: ez a 10 leggyorsabban tölthető elektromos autó

A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
70% Végre! Minél előbb, annál jobb!
25% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
5% Szerintem rossz döntés.
A limitált champagne-ritkaság, ami felkavarhatja a piacot és a gyűjtők egyik kedvence lehet
Hirdetés