A Forma–2-ből jöhet, de nem az, akiről pletykálnak.

Egyetlen csapat keresi már csak pilótáját a 2022-es idényre, az Alfa Romeo ugyanis még nem döntött Valtteri Bottas csapattársáról. Kimi Räikkönen egészen biztosan nem lesz, ő ugyanis bejelentette visszavonulását, Antonio Giovinazzi jövője pedig erősen kérdéses a svájci istállónál.

Sokáig arról pletykáltak, hogy egy 22 éves kínai pilóta, név szerint Csou Kuan-jü kap lehetőséget az Alfától, ám megy a hezitálás, mert bár igencsak kecsegtető a srác pénztárcája, a több évre szóló szerződés iránti igénye már közel sem nyerte el a csapat tetszését.

Előkerült azonban egy váratlan név is, mégpedig a Csou Kuan-jühöz hasonlóan az F2-ben szereplő, sőt azt vezető ausztrál Oscar Piastrié.

Az Alfa Romeo csapatfőnöke, Frédéric Vasseur luxusproblémának nevezte jelenlegi helyzetüket, és azt mondta, hogy örömmel kivárja az F2-es szezon végét.

A Renault nevelésű Piastri szerint egyébként az lenne a logikus lépés pályafutása szempontjából, ha egy évig az Alpine tartalékpilótájaként szerezne F1-es tapasztalatot, és 2023-ban mutatkozna be a királykategóriában.

Eközben...

Az F1-et sem kerülte el a világbotrány

A Pandora-iratokban szerepel többek között Jacques Villeneuve neve is, de nem ő az egyetlen a sportágból.

Verstappennek már zsebben a világbajnoki cím?

Hét futammal a vége előtt két pont a hátránya Lewis Hamiltonnal szemben.

(Forrás: planetf1.com, fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Menekülőút a Red Bullból: ezzel a 3 F1-es csapattal szemez Verstappen?

F1-történelem: látnod kell ezt a 76 éves felvételt a legelső versenyről

Máris visszatáncol az FIA: elrontották az új F1-es korszak szabályait?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
70% Végre! Minél előbb, annál jobb!
26% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
4% Szerintem rossz döntés.
Így vehetsz részt a tavasz legjobb boros-zenés buliján!
Hirdetés