A holland szerint a hétszeres világbajnok túltolta a versengést.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Max Verstappen és Lewis Hamilton is kiesett a hétvégi Olasz Nagydíjon, miután a kerékcseréből visszatérő hétszeres világbajnok összeütközött a hollanddal:

Az esetet egyébként a futam után kivizsgálták, az ítélet szerint pedig Verstappen volt inkább hibás, aki három rajthelyes büntetést kapott, amit a következő versenyen, az Orosz Nagydíjon kell letöltenie).

Verstappen szerint Hamilton okolható a történtekért:

„A bokszutcából kijövet bevágott elém Hamilton, a zöld részre kellett lemennem, hogy elkerüljük az ütközést. Külső ívre húzódtam és nyilván rájött, hogy megpróbálom megelőzni, és még jobban leszorított. Nem számítottam rá, erre egyáltalán semmi szükség nem volt.

Ha meghagyja az egyautónyi helyet, akkor is valószínűleg előttem lett volna a kigyorsításkor, de ő mégis keményen nyomta. Aztán eljött az a pillanat, amikor már nem volt hova mennem. Rátolt a kerékvetőre és ezért ütköztünk össze.”

Hamilton szerint viszont Verstappen volt az egyértelmű hibás:

Hamilton a Verstappennel való ütközésről: Tudta, mi fog következni, mégis megtette

A hétszeres világbajnok szerint a holland az egyértelmű a hibás.

Az Olasz Nagydíjon meglepetés született:

(Forrás: planetf1.com, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
17% Spanyolország
8% Anglia
5% Brazília
19% Egy másik válogatott