Óriási szerencse, hogy nem lett ebből nagyobb baj.

Hétvégén jön az Olasz Nagydíj, ezért egy olyan mozzanattal nosztalgiázunk, ami azt bizonyítja, hogy még egy többszörös világbajnok is hibázhat. Az akkor még aktív és ferraris Sebastian Vettel a 2019-es monzai futam hetedik körében elfékezte magát az Ascari kanyarban, autója megpörgött, és a fűre kényszerült. A pályára való visszatérés során viszont nem volt elég figyelmes, és összeütközött Lance Stroll-lal, aki így megcsúszott, ám ő sem kellő körültekintéssel tért vissza, így majdnem nekiment Pierre Gaslynak, aki majdnem a gumifalban kötött ki. Kavicságy így is jutott neki:

Vettel és Stroll manőverét is vizsgálat alá vonták veszélyes visszatérés címszó alatt, előbbi 10 másodperces stop-and-gót kapott, míg utóbbira bokszáthajtásos büntetést róttak ki. Vettel végül a 13. helyen ért célba, Stroll pedig a 12. lett.