Kikapott, de mégis megnyerte az E-csoportot Olaszország. Az írek meg a harmadik hellyel is továbbjutottak.

Az E-csoportban az utolsó kör előtt az olaszok már az első helyen továbbjutottak. Belgium volt a második három ponttal, a svédeknek és az íreknek egy-egy pontja volt.

Már korábban eldőlt, hogy Olaszország a kétszeres címvédő spanyolokkal játszik a 16 között, így nem volt meglepetés, hogy Conte több játékosát is pihentette. És az sem, hogy az első félidő elég unalmas volt. Írországnak nyernie kellett, ellenkező esetben kiesik. De az olaszok imádnak úgy játszani, hogy nekik a 0–0 tökéletes eredmény. És most is lepörgették az első félidőt. Az írek meg nem kaptak meg egy egyértelmű tizenegyest.

Squawka Football on Twitter

A második félidő sem a támadófutball örömünnepe volt, de Írország legalább próbálkozott. Más kérdés, hogy az olasz védelem túl nagy feladat volt számukra. Már nagyon úgy tűnt, hogy az írek nem tudnak gólt szerezni, de hat perccel a vége előtt megtört a jég, Brady megszerezte a vezetést. Ez a gól pedig továbbjutást ért. És így Írország a házigazda franciákkal játszik a legjobb 16 között.

OLASZORSZÁG: Sirigu – Ogbonna, Bonucci, Barzagli – Bernardeschi, Sturaro, Motta, Florenzi, De Sciglio – Zaza, Immobile
ÍRORSZÁG: Randolph – Coleman, O'Shea, Keogh, S. Ward – Hendrick, McClean, McCarthy, Brady – Murphy – Long

Olaszország–Írország 0–1 (0–0)

Gól: Brady (84.)

Amúgy a magyarok Eb-győzelméért meg 86-szoros pénzt fizetnek, egy százast megér, nem?