Egy több mint százéves gyümölcskenyérre bukkant az Antarktiszon néhány új-zélandi kutató. A sütemény valószínűleg Robert Falcon Scott 1910-es Terra Nova-expedíciójáról maradt ott – a kaland egyébként rosszul sült el, ugyanis egyetlen túlélője sem volt.

Az egyik kutató, Lizzie Meek szerin enyhén szólva meglepődtek, amikor a berozsdásodott konzervek között kiszúrták a kiváló állapotban lévő süteményt. Az édesség gyártóját is sikerült kideríteni: a Huntley & Palmers egészen jól menő cégnek számított a küldetés idejében, és dokumentumok is bizonyítják, hogy Scott kapitány is vitt magával belőle.

Még ehetőnek tűnt a süti

Ezekhez hasonló süteményeket egyébként előszeretettel visznek magukkal a déli kontinensre a sarkkutatók, ugyanis magas energiatartalma miatt jól jönnek a cudar körülmények között. A gyümölcskenyér egyébként illata és kinézete alapján fogyasztható állapotban volt, csak volt egy enyhén avas szaga, de valószínűleg egy koleszos buliban simán betolnák.

(forrás: IFLScience)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

7 millió forinttal is többet kereshetnek évente a diplomások az érettségizettekhez képest

Bemutatjuk a Victoria's Secret egyik angyalát

Kínai jóslás: súlyos árvizekre és aszályokra számítanak 2026-ban

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
12% Igen, többször is.
18% Igen, volt egyszer rá példa.
70% Nem.
Megnéztük a belváros legújabb, izgalmas lakóingatlan-fejlesztését
Hirdetés