Majdnem 18 ezerben pedig kevesebb állatot lehetne csak tartani.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Hollandiában mintegy 40-50 ezer állattartó gazdaságot tartanak nyilván. A kormány célja, hogy 2030-ra olyan mértékben csökkentse a nitrogénkibocsátást, hogy az uniós Natura 2000 ökológiai hálózatba tartozó holland természetvédelmi területek csaknem 75 százaléka a természet számára biztonságosnak tekintett nitrogénszint alatt maradjon. A holland kabinet 24,3 milliárd eurót bocsátott rendelkezésre e cél eléréséhez.

A kormánystratégia értelmében a mezőgazdasági ágazatnak

a következő évtizedben 39 ezer tonnával kell csökkentenie a nitrogénkibocsátását,

ami elkerülhetetlenné teszi egyes gazdaságok bezárását. A pénzügyminisztérium számításai szerint 11 200 állattenyésztő telepnek kellene bezárnia, további 17 600-nak pedig csökkentenie kellene a tartott állatok számát, hogy megfeleljen a nitrogénszennyezés csökkentésére vonatkozó európai uniós szabályoknak.

A stratégia elfogadása miatt országszerte tüntettek a holland gazdák.

(Forrás: NlTimes, MTI. A kép illusztráció.)

Ez is érdekelhet:

28-szor annyi üvegházhatású gázt okoz a hústermelés, mint a növénytermelés

Plusz a növények jelentős részét is a vágóállatok miatt termelik.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
22% Franciaország
14% Spanyolország
10% Anglia
0% Brazília
22% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés